Co daje nam coaching? - Rehaorthopedica Kraków

Co daje nam coaching?

Przede wszystkim pomaga podejmować decyzje.

Kiedy chcę w życiu coś zmienić często towarzyszy temu obawa, a nawet strach. Coach pomaga zmienić nawykowe przekonania, które mnie ograniczają i wielokrotnie generują te obawy. W mojej głowie pojawiają się myśli-„nie dam rady”, „jestem za słaby”, „nie potrafię”, „przytłacza mnie to”, „jestem beznadziejny”…. 

Po pracy z coachem łatwiej mi podejmować trudne decyzje ponieważ zmieniam swoje nawyki myślowe. Zaczynam myśleć pozytywnie, staję się bardziej sprawczy. Żyje mi się po prostu lepiej. 

Coach poprzez zastosowanie specyficznych kompetencji (otwierające pytania, aktywne słuchanie, wiara w moc Klienta) pomaga zbudować strategię działania, która pozwala mu żyć z większą świadomością i radością. 

 

Oto kilka przykładów kiedy warto pomyśleć o pracy z coachem:

  • Wracam do treningów sportowych po długiej rekonwalescencji. Nie mogę się zebrać, spadła mi motywacja. Straciłem formę. Nie wiem od czego zacząć.
  • Jestem „świeżo upieczoną” mamą. Chcę samych najlepszych rzeczy dla moich dzieci- ich uśmiechu, spokoju, miłości. Niestety natłok obowiązków doprowadza do kryzysu mojej tożsamości jako matki. Nie potrafię dać tych wartości moim dzieciom. Nie radzę sobie. Denerwuję się często. Mój stres się nasila.
  • Pracuję w korporacji od wielu lat. Myślę o założeniu własnego biznesu. Mam pomysł, ale brakuje mi odwagi, żeby zrobić cokolwiek w tej sprawie. 
  • Myślę o zmianie swoich nawyków żywieniowych. Mam dużo informacji z mediów jak bardzo toksyczna jest żywność. Chcę jeść zdrowo. Nie wiem od czego zacząć.
  • Nie mogę dogadać się z partnerem. Nasza relacja jest coraz mniej zażyła. Partner przestał mnie pociągać. Skończyły nam się tematy do rozmowy. Jestem tym coraz bardziej zmęczony (tutaj istnieje możliwość pracy w „diadzie”-razem z partnerem). 
  • Potrzebuję czasu wolnego dla siebie. Czuję, że jestem coraz bardziej przeciążony pracą i obowiązkami rodzinnymi. Chcę wygospodarować czas dla siebie, partnera i dzieci. Brak mi pomysłu, żyję w rutynie dnia codziennego. Przytłacza mnie to.
  • Jestem przedsiębiorcą. Zatrudniam ludzi. Smuci mnie sytuacja na rynku pracy. Coraz trudniej znaleźć kompetentnych pracowników. Jest duża rotacja zatrudnionych. Nie mogę sobie z tym poradzić.
  • Dopada mnie bliżej nieokreślona beznadzieja. Teoretycznie wszystko jest ok, ale straciłem wiarę w sens życia, nie mam pomysłu-„czego tak naprawdę chcę?” „Jaki jest cel mojego życia?”

Zapraszam serdecznie na profesjonalny coaching!
Jakub Rozbicki
Professional Certified Coach ICF

Made by:

Salamanders Studio