Dysplazje bioder - Rehaorthopedica Kraków

 

Welcome to your new page!

Remove this text and add your content here. Use named tabs to add content to different areas of your web page. Don't forget to add a title to your page, above.

Dysplazje bioder

 

 Podejście osteopatyczne

 

Dzięki technikom osteopatycznym możemy wpływać na ustawienie miednicy, co ułatwia centralizację głowy kości udowej w panewce, jak również przywrócić odpowiedni balans w obrębie więzadeł miednicy jak również samego stawu biodrowego .

 Podejście fizioterapetyczne

 

Dysplazja to niedostateczny rozwój kości i innych elementów tworzących staw biodrowy. Podstawowym objawem u noworodków jest niestabilność bioderek, a u dzieci starszych ograniczone odwiedzenie. Bardzo ważna jest wczesna diagnoza niemowlaka i szybkie podjęcie odpowiednich działań. Pracując z dzieckiem z dysplazją będziemy skupiać swoją uwagę na stymulacji osłabionych mięśni . Za pomocą technik manipulacji nerwów i pracy na powięzi poprawimy krążenie w miednicy oraz doprowadzimy do wyrównania napięcia w obrębie całego ciała. W przypadku leczenia poprzez długotrwałe unieruchomienie, będziemy wspomagać centralizowanie głowy kości udowej oraz zmniejszać skutki unieruchomienia poprzez odpowiednie ćwiczenia. Nauczymy również rodziców odpowiedniego układania i noszenia dziecka.

 

Czytaj więcej na naszym blogu...

Made by:

Salamanders Studio