Płaskostopie - Rehaorthopedica Kraków

 

Welcome to your new page!

Remove this text and add your content here. Use named tabs to add content to different areas of your web page. Don't forget to add a title to your page, above.

Płaskostopie

 

 Podejście osteopatyczne

 

Techniki osteopatyczne mają na celu poprawić pracę przepony stopy, przywrócić balans więzadłowy w obrębie kości stopy, oraz przywrócić prawidłowe ustawienie poszczególnych części i przepon ciała. Bardzo ważne jest aby ustalić czy problem płaskostopia jest problemem miejscowym w stopie wpływającym wstępująco na pozostałe części ciała czy jest problemem wtórnym w mechaniźmie zstępującym z innych części ciał położonych powyżej stopy.

 Podejście fizioterapetyczne

 

Płaskostopie diagnozowane jest wówczas, gdy większa powierzchnia stopy styka się z ziemią, a naturalne wysklepienie stopy jest załamane. W trakcie wizyty terapeuta przeprowadzi odpowiednie badanie oraz zaproponuje program ćwiczeń i odpowiednią terapię tkanek miękkich. Program będzie zawierał trening sensomotoryki, rozciąganie skróconych mięśni oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie stabilizacyjne i osłabione. Wskazana jest również intensywna aktywność fizyczna, która jest najlepszym lekiem na osiągnięcie prawidłowej postawy ciała oraz odbudowanie poprawnych wzorców ruchowych. Zaleca się również odpowiednią dietę oraz chodzenie boso, które daje więcej informacji do mózgu, co wpływa na właściwą postawę.

 

Czytaj więcej na naszym blogu...

Made by:

Salamanders Studio