Skoliozy - Rehaorthopedica Kraków

 

Welcome to your new page!

Remove this text and add your content here. Use named tabs to add content to different areas of your web page. Don't forget to add a title to your page, above.

Skoliozy

 

 Podejście osteopatyczne

 

W przypadku skolioz techniki osteopatyczne wyrównują napięcia więzadłowe w kręgosłupie, zmniejszają lub usuwają napięcia pochodzące z powięzi narządów jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej. Ważnym elementem w osteopatii jest ustalenie przyczyny powstania skoliozy i pracy z odpowiedniego poziomu zablokowania struktur wpływających na napięcia w obrębie kręgosłupa. Często w skoliozach ważnym elementem jest stres jakiemu poddany jest kręgosłup a to prowadzi do statycznych napięć w obrębie struktur stabilizujących poszczególne segmenty kręgosłupa.

 Podejście fizioterapetyczne

 

Skolioza to trójpłaszczyznowe zniekształcenie kręgosłupa. Statystycznie częściej dotyczy dziewcząt, szczególnie w okresie wzrostu. W zależności od etiologii skoliozy będziemy stosować różne metody pracy jak terapia wisceralna, masaż, poizometryczna relaksacja mięśni, PNF. Program ćwiczeń obejmuje trening kontroli sensomotorycznej, wzmacnianie mięśni osłabionych, rozciągnięcie przykurczonych mięśni, przywrócenie symetrycznych wzorców ruchowych, trening stabilizacji, ćwiczenia oddechu derotacyjnego. Terapeuta nauczy kilka ćwiczeń do codziennego stosowania w domu. Ważne jest aby pacjent na pierwszą wizytę przyniósł zdjęcie radiologiczne, które może być dowodem monitorowania postępów terapii.

 

Czytaj więcej na naszym blogu...

Made by:

Salamanders Studio