Stress Free - Rehaorthopedica Kraków

Stress Free

W dzisiejszym świecie stres obecny jest na każdej płaszczyźnie życia. Tempo życia sprawia, że stres praktycznie towarzyszy nam stale.  Rosnące wymagania konkurencji i ciągła rywalizacja wywołują napięcie emocjonalne, które nie są obojętne dla zdrowia.

 

Istnieje wiele przykładów wskazujących, że ludzie pracujący w warunkach znacznego obciążenia psychicznego cierpią na bóle kostno-stawowe i łatwiej zapadają na niektóre schorzenia układu krążenia, pokarmowego i nerwowego. Zwalczanie stresu nie jest łatwe. Gdy nie potrafimy sobie z nim poradzić, może stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia.

 

Nasza klinika szczególnie często pomaga osobom, których emocje i stres przekładają się na kłopoty cielesne, jak skurcze, nadmierne odczucia bólowe czy nierozumienie własnego ciała. Leczymy przyczyny a nie skutki, dlatego proces nie zawsze jest krótki. W niektórych, szczególnych przypadkach nad dolegliwościami pacjenta potrzebna jest praca wspólna prowadzona przez cały zespół Kliniki.

 

Naszym pacjentom zalecamy:

 

  • odpowiednie ćwiczenia uwalniające stress i redukujące napięcia
  • masaż ⁃ manipulacje powięziowe
  • psychoterapię
  • osteopatię

 

Proponowana przez nas psychoterapia wyróżnia się kilkoma elementami. Zawsze najważniejszy jest dla nas pacjent i problem, z którym on się u nas pojawił. Na początku proponujemy diagnozę wstępną, na podstawie której dobrane są metody techniki i dialog terapeutyczny. Innymi słowy metoda jest „szyta na miarę” tzn. dobrana do pacjenta a nie pacjent do metody - co jest często robione na rynku.