Zabieg usunięcia ósemek często wiąże się z wieloma dolegliwościami. Ukształtowanie korzeni „zębów mądrości”, ich specyficzne unerwienie oraz nierzadko sama wielkość zęba powoduje, że niektórzy pacjenci przez wiele tygodni nie są w stanie wrócić do pełnego zakresu ruchu w stawie skroniowo-żuchwowym i odczuwają dolegliwości bólowe. Warto więc wiedzieć, że po zabiegu usuwania ósemek pomóc może wizyta u fizjoterapeuty lub osteopaty.
Zdarzają się przypadki pacjentów, którzy po zabiegu nie są w stanie w pełni otworzyć ust oraz przemieszczać żuchwy ani na boki, ani do przodu. Jest to skutek zablokowania w stawie skroniowo-żuchwowym oraz bardzo silnego napięcia w gałęzi szczękowej nerwu trójdzielnego oraz w gałązce nerwu twarzowego. Taka sytuacja powoduje szczękościsk. Dodatkowo wystąpić może także zastój limfatyczny, objawiający się obrzękiem wokół naruszonej struktury.
Powyższe dolegliwości mogą powodować poważne problemy z wyraźną mową oraz jedzeniem. Dzięki leczeniu osteopatycznemu w krótkim okresie czasu można przywrócił pełnię funkcjonalności stawu skroniowo-żuchwowego, zredukować obrzęk oraz pobyć się bólu.